Ovocinárske potreby

Popis kategórie

Ovocné stromy a kríky sú cenným prínosom do každej záhrady, poskytujúc nielen čerstvé ovocie, ale aj estetickú hodnotu. Aby sa im darilo a prinášali hojnú úrodu, vyžadujú špecifickú starostlivosť. Okrem kvalitnej pôdy, lokality, rozostupov jednotlivých stromov či kvalitných hnojív by ste mali mať aj ďalšie potreby, ktoré vám zabezpečia zdravie a hojnú úrodu vašich stromov.

Ošetrenie ovocných stromov a krov

V našej ponuke nájdete stromový balzam , ktorý je jeden zo špeciálnych prípravkov pre ovocné stromy a kríky. Používa sa na ošetrenie rán na stromoch a kríkoch. Jeho hlavnou funkciou je ochrana a podpora hojenia po prerezávaní, poškodení vetvami alebo iných mechanických poškodeniach .

Stromové balzamy sú zvyčajne vyrobené z prírodných živíc, voskov a iných zložiek, ktoré vytvárajú ochrannú vrstvu na povrchu rany . Niektoré balzamy môžu obsahovať aj fungicídne alebo antibakteriálne prísady na ochranu pred infekciami. Majú hustú, pastovitú konzistenciu a sú často tmavo hnedej alebo čiernej farby, aby čo najviac pripomínali prirodzený vzhľad kôry stromu.

Štepársky vosk je špeciálny materiál používaný v záhradníctve a arboristike na ochranu štepených a prerezaných častí rastlín , ktorý nájdete aj v našej ponuke. Jeho hlavnou úlohou je zabezpečiť úspešné zrastanie štepov, chrániť rany pred vysychaním a zabraňovať vstupu patogénov , ako sú huby a baktérie, ktoré by mohli spôsobiť infekciu a poškodenie rastliny. Tento vosk sa aplikuje na miesta, kde bola rastlina prerezaná alebo štepená , čím vytvára ochrannú bariéru, ktorá udržuje vlhkosť a podporuje hojenie.

Zloženie štepárskeho vosku môže byť rôzne, ale často obsahuje prírodné zložky, ako sú včelí vosk, parafín a živice. Tieto zložky zabezpečujú, že vosk je ľahko tvarovateľný pri izbovej teplote, no dostatočne pevný a odolný, aby poskytoval dlhodobú ochranu .

Na ochranu pred hmyzom a poškodením zverou sa na mladé kmene ovocných a okrasných stromov používa sieť proti hmyzu. Samostáčacia plastová ochrana kmeňov vo forme pletiva je pozdĺžne rozrezaná pre jednoduché použitie. Inštalácia ochrany na strom je rýchla a nepotrebujete viac ako vaše ruky.

Samostáčaciu ochranu proti ohryzu jednoducho omotáte okolo kmeňa stromčekov. Prispôsobí sa tvaru kmeňa a nebráni mladým stromčekom v ďalšom raste . Prepúšťa optimálne množstvo slnečného svetla, vzduchu aj vlahy a zároveň slúži ako opora pred prudším vetrom. V prípade potreby ju môžete zrolovať, uschovať a znovu použiť v nadchádzajúcej sezóne.

Odstránenie odumretých stromov

Pri odstraňovaní chorých či mŕtvych stromov je niekedy náročné zbaviť sa ich pňov. Pařezník je produkt, ktorý sa používa na urýchlenie rozkladu pňa odumretého stromu a zjednodušuje naho následné mechanické odstránenie . Jeho použitie je jednoduché. Do pňa odumretého stromu vyvŕtate niekoľko dier, do ktorých aplikujete pařezník a zalejete ho teplou vodou. Pravidelne diery s prípravkom zalievate po dobu 4 až 6 týždňov. Peň sa za túto dobu nasýti a prípravok urýchli jeho rozklad.

Zber plodov

Používanie oberáka na ovocie prináša viacero výhod, ktoré uľahčujú zber a zlepšujú kvalitu úrody. Oberák je špeciálny nástroj navrhnutý na efektívne a bezpečné zberanie ovocia z vyšších konárov stromov, ktoré sú ťažko dostupné bez použitia rebríka .

Oberák je navrhnutý tak, aby rýchlo a efektívne zberal ovocie bez toho, aby ste museli neustále liezť hore a dole po rebríku. Pokiaľ pestujete ovocné stromy na vrchovitých pozemkoch, zber ovocia s rebríkom nie je ani bezpečný, ani efektívny. Neustále skladanie a presúvanie rebríka, lezenie hore a dole nešetrí ani na čase, ani na vlastnej sile.

Zber ovocia s oberákom je menej fyzicky náročný , čo je výhodné najmä pre starších ľudí alebo osoby s obmedzenou pohyblivosťou. Oberáky sú navrhnuté tak, aby boli ľahko použiteľné – stačí ich jednoducho nasadiť na ovocie a jemne zatiahnuť, aby ste ovocie bezpečne odstránili z konára . Týmto spôsobom zberu zminimalizujete poškodenie stromu a jeho konárov.

Na to, aby vám ovocné stromy prinášali každoročnú úrodu, je potrebné sa o nich dôkladne starať. Rovnako, ako si neustálu starostlivosť vyžadujú sadenice zeleniny, kvety, rastliny či trávniky, tak aj ovocné stromy, ktoré sadíte na mnohonásobnú úrodu, možno aj počas celého vášho života. Vyberte si kvalitné produkty z našej ponuky, ktoré sa postarajú o zdravie mladých aj starých ovocných stromov či krov.

Zoradiť:
Najpredávanejšie
Najlacnejšie
Najdrahšie
Najnovšie
Odporúčané