Náradie

Popis kategórie

Či už ste profesionál alebo hobby záhradkár, u nás nájdete všetko potrebné pre starostlivosť o vašu záhradu. Naša ponuka zahŕňa rôzne nástroje a príslušenstvo, ktoré vám pomôžu udržiavať vašu záhradu v perfektnej kondícii. Pri každej práci v záhrade alebo s izbovými rastlinami je potrebné mať poruke určité záhradné náčinie, ktoré vám uľahčí sadenie, presádzanie či hnojenie.

Záhradnícke náradie

Záhradnícke nožnice a nože sú najpoužívanejším nástrojom v domácnostiach. Ich flexibilné použitie pomôže v záhrade aj pri izbových rastlinách a zídu sa vždy, keď potrebujete odstrihnúť žltý list alebo prerastajúce konáriky. Na hrubšie konáre však klasické záhradné nožnice nestačia. Sekery či píly sú priam nevyhnutné pre rezanie hrubších konárov, kríkov či dokonca stromov. Ľahko si poradia s akoukoľvek hrúbkou konára či samotného kmeňa.

Hrable a metly sú všeobecne potrebným náradím, či už máte záhradu alebo len malý dvor. Hrable sa postarajú o všetko suché lístie, pokosenú trávu či opadané ovocie zo stromov. Uľahčia robotu nielen počas zimných mesiacov, keď všetko opadáva. Sú skvelým pomocníkom aj pri zarovnávaní pôdy, napríklad pred sadením. V našej ponuke nájdete rôzne veľkosti či tvary, vďaka čomu si viete vybrať presne tie, ktoré potrebujete. Metla na druhú stranu je pomocník do interiéru aj exteriéru. Pokiaľ potrebujete pozametať dom, chodník, terasu či altánok, je správne, aby ste si vybrali takú, ktorá splní vaše požiadavky. V našej ponuke nájdete cirokovú aj klasickú metlu.

Rýle, lopaty a vidly sú najčastejším pomocníkom záhradkárov s veľkou záhradou. Rýle sú ideálne na kopanie, presádzanie a úpravu pôdy. Lopaty sú zas potrebné na prácu s hlinou, pieskom a iným sypkým materiálom. Malá záhradná lopatka však poslúži aj na starostlivosť a sadbu izbových rastlín či črepníkových kvetov. Vidly sú ideálne na prekopávanie kompostu, senníkov a na manipuláciu s organickým materiálom. Malé vidly s rúčkou zas poslúžia na presádzanie izbových rastlín či vytrhávanie buriny. Nie každý musí mať doma všetky tri tieto záhradné náčinia, no istotne sa vám pri sadení a príprave pôdy na sadbu zídu.

Záhradnícke doplnky

V našej ponuke nájdete aj rôzne typy vriec na záhradný odpad, kompost či uskladnenie materiálov. Vrecia z našej ponuky sú vyrobené z odolných materiálov, ktoré zaručujú dlhú životnosť a vysokú nosnú hmotnosť. V ponuke máme vrecia na lístie, vrecia na odpad, kompostovacie vrecia a špeciálne vrecia na piesok.

Sadíte paradajky, vinič či iné ťahavé rastliny? Určite sa nezaobídete bez pevných oporných tyčí, ktoré zvládnu celú záhradkársku sezónu a ešte omnoho viac? Oporné tyče sú ideálne pre popínavé rastliny, rajčiny, fazule a iné rastliny, ktoré potrebujú oporu pri svojom raste. Ponúkame tyče rôznych veľkostí a materiálov, vrátane drevených, kovových a plastových tyčí. Oporné tyče z našej ponuky sú pevné a odolné, pričom vám zaručia dostatočnú stabilitu pri raste zeleniny, ovocia či inej zelene, ktorá potrebuje oporu. A to počas celého vegetačného obdobia.

Tradičné nástroje ako kosy či kosáky sú pradávnym nástrojov na kosenie trávy a bylín. Tam, kde sa moderný nástroj nedostane, či ž kvôli prístupu alebo absencií elektrickej energie či pohonných hmôt, tam sú kosy vítané. Kosy a kosáky sú ideálne na kosenie vysokej trávy, divokých rastlín a na údržbu prírodných lúk. V našej ponuke nájdete rôzne druhy kosákov a kos. V rámci príslušenstva u nás nájdete aj široké množstvo produktov na údržbu či skladovanie tohto náčinia.

Motyky a plečky sa v záhrade zídu pri čomkoľvek – pri sadení, okopávaní, odstraňovaní buriny či úprave pôdy. Motyky sú ideálne na okopávanie buriny, prevzdušňovanie pôdy a prípravu záhonov. Takýto nastroj je všestranný a dokáže nahradiť iné nástroje. Plečky sú zas ideálne na pletie buriny medzi rastlinami a na jemné úpravy pôdy.

Príslušenstvo

Okrem klasického záhradného náradia máme v ponuke aj množstvo príslušenstva pre starostlivosť o záhradu či zeleň. Lanká do kosačiek, pásky, motúzy, špagáty, pasce na hlodavce či iné náradie je síce menej často používané, no za to sa vždy doma zíde.

Nemôžeme zabudnúť ani na záhradkárske pracovné rukavice, ktoré by mal mať každý, kto doma pestuje zeleninu, alebo len skrášľuje pozemok stromami, kríkmi, rastlinami či kvetmi. Takéto rukavice vás chránia od nečistôt či prípadných poranení, nech už pracujete s manuálnym alebo elektrickým náčiním.

Prezrite si celú ponuku našich produktov náradia a vyberte si zo širokého výberu to, čo potrebujete.

Zoradiť:
Najpredávanejšie
Najlacnejšie
Najdrahšie
Najnovšie
Odporúčané