Substráty, štiepky, kôra

Popis kategórie

Pokiaľ nevlastníte záhradu s kvalitnou zeminou, alebo chcete pestovať zeleninu či ovocie v skleníku či na balkóne, bez substrátu to nepôjde. Naša ponuka zahŕňa rôzne typy substrátov, rašelinu, dekoračné materiály, dekoračné štiepky a kôru. Nájdete tu najpredávanejšie substráty rôznych značiek, veľkostí či podľa účelu použitia.

Substráty – základ každého záhradníka

Súbstráty sú základom pre pestovanie zeleniny, ovocia, rastlín, kvetov či stromov. V našej ponuke nájdete substráty pre izbové rastliny, záhradné rastliny, zeleninu, ovocie a kvetiny. Každý substrát je starostlivo namiešaný s ohľadom na špecifické potreby jednotlivých rastlín, obsahuje potrebné živiny a zaručuje dobrú priepustnosť a retenčnú schopnosť vody.

Zloženie substrátov závisí od ich účelu a od druhu rastlín, pre ktoré sú určené. Vo všeobecnosti sa substráty skladajú z rôznych materiálov, ktoré poskytujú rastlinám potrebné živiny, podporujú ich koreňový systém a zlepšujú ich rastové podmienky. Vo všeobecnosti však ide o zmes rašeliny, kokosového vlákna, kompostu, perlitu, piesku či drevenej kôry . Tieto zložky však u nás nájdete aj samostatne na prípravu vlastného substrátu.

Ponúkame tiež špeciálne substráty pre kaktusy a sukulenty , ktoré vyžadujú špecifické podmienky, ako aj substráty pre orchidey , ktoré potrebujú vzdušné a dobre drenážované prostredie. Pre náročnejších nájdete aj substráty na palmy, vodné rastliny či okrasné dreviny .

Ako sme už spomenuli, od klasických zemitých substrátov v našej ponuke nájdete aj špeciálne substráty pre špecifické druhy rastlíny či kvetov, napríklad perlit, drevovlna, kokosová kôra, černozem či keramzit . Univerzálny substrát však poslúži pre všetky klasické sadenice zelenín, ovocia, izbových rastlín či kvetov.

Rašelina

Rašelina je nenahraditeľným prírodným materiálom pre pestovateľov, ktorí hľadajú kvalitné a prírodné riešenie pre svoje rastliny. Dokáže zlepšiť štruktúru pôdy a zvýšiť jej úrodnosť. Rašelina je vynikajúcim substrátom pre kyslomilné rastliny, ako sú rododendrony, azalky a čučoriedky , ktoré potrebujú kyslú pôdu pre svoj optimálny rast.

Naša ponuka zahŕňa hnedú rašelinu, ktorá je bohatá na organické látky a minerály . Rašelina je tiež ideálna na prípravu vlastných substrátov a kompostov , pretože zlepšuje retenčnú schopnosť vody a zvyšuje množstvo živín v pôde. Použitie rašeliny je jednoduché a efektívne, čo z nej robí obľúbený materiál medzi záhradkármi a pestovateľmi zeleniny a ovocia.

Dekoračné materiály

Dekoračné materiály môžete využiť v záhradách, vonkajších záhonoch, okolo chodníkov, v kvetináčoch či vyvýšených záhonoch. Tieto materiály sú ideálne na úpravu povrchu záhonov, chodníkov a záhradných plôch. Dekoračné kamienky a štrky sú ideálne na vytvorenie elegantných záhradných chodníkov, ktoré nielen skrášlia vašu záhradu, ale aj zlepšia odvodnenie a zabránia erózii pôdy. Tieto materiály sú nielen funkčné, ale aj esteticky príjemné, čím dodajú vašej záhrade upravený a profesionálny vzhľad.

Dekoračné štiepky a kôry

Dekoračné štiepky a kôry sú ideálne na mulčovanie a skrášľovanie záhonov, rovnako aj dekoračné materiály. Drevná štiepka je vynikajúca na mulčovanie záhonov, pretože pomáha udržiavať vlhkosť v pôde, znižuje eróziu a potláča rast buriny.

Borovicová kôra dodáva záhradám a kvetinovým záhonom upravený a prirodzený vzhľad. Má príjemnú farbu a textúru, ktorá sa hodí k rôznym typom rastlín a záhradných dizajnov. Takáto vrstva potláča rast buriny tým, že blokuje svetlo a zabraňuje rozrastaniu nežiadúcej zelene . Kôra pomáha udržiavať vlhkosť v pôde tým, že znižuje odparovanie vody. Pôsobí preto ako izolačná vrstva, ktorá chráni korene rastlín, kríkov či stromov aj pred extrémnymi výkyvmi teplôt.

Postupným rozkladom borovicová kôra prispieva k zlepšeniu štruktúry pôdy a jej obohateniu o organické látky. Borovicová kôra je ideálna pre použitie okolo stromov, kríkov a kvetinových záhonov , kde pomáha udržiavať stabilnú teplotu pôdy a zlepšuje jej štruktúru.

Vyberte si tie najlepšie produkty pre zdravie vašich sadeníc, rastlín, kríkov, stromov či kvetov. Z našej ponuky si dozaista vyberiete všetko, čo pre vaše záhradkárčenie potrebujete.

Zoradiť:
Najpredávanejšie
Najlacnejšie
Najdrahšie
Najnovšie
Odporúčané