Prípravky proti chorobám a škodcom

Popis kategórie

Prehliadnite si ponuku rôznych prípravkov pre zdravie vašich rastlín, zeleniny, ovocia, stromov, kríkov či kvetov. Prípravky z našej ponuky sú navrhnuté na ochranu vašich rastlín pred rôznymi chorobami, škodcami a burinami. Ide o efektívne riešenie pre zdravú záhradu. Či už hľadáte prostriedky na prevenciu a liečbu chorôb, ochranu pred škodcami, kontrolu buriny alebo elimináciu hlodavcov, u nás si určite vyberiete.

Prípravky proti chorobám

Prípravky proti chorobám listov, kvetov či plodov chránia rastliny pred hubovými, bakteriálnymi či vírusovými infekciami. V našej ponuke nájdete fungicídy, ktoré účinne bojujú proti plesniam, múčnatke, hrdzi a iným hubovým chorobám . Tekuté aj tuhé prípravky pomôžu vašim rastlinám opäť ožiť.

Hubové choroby sú medzi záhradkármi veľmi bežné. Múčnatka (Erysiphales) sa prejavuje bielym, práškovitým povlakom na listoch a stonkách. Ďalšou častou chorobou je pleseň zemiaková (Phytophthora infestans), ktorá spôsobuje hnedé škvrny na listoch a hnilobu hľúz. Škvrnitosť listov, spôsobená hubami rodu Alternaria alebo Septoria, vedie k tmavým škvrnám na listoch, ktoré môžu spôsobiť ich odumretie. Hrdza (Puccinia, Uromyces) spôsobuje oranžové alebo hnedé pustuly na listoch a stonkách. Toto sú len niektoré z chorôb rastlín, ktoré dokážete zneškodniť.

Prípravky proti škodcom

Škodcovia sú veľkí nepriatelia rastlín, kvetov, ovocia či zeleniny najmä v exteriéri. Vošky, mole, slimáky či mravce sú hmyzom, ktorý ohrozuje vašu úrodu. Môžu poškodiť iba listy, no po chuti im je ovocie aj zelenina . Takýto škodcovia vedia rastlinu značne poškodiť a oslabiť, preto ak sa nezlikvidujú čím skôr, môžu vážne narušiť zdravie rastliny.

Na korene v zemi môžu útočiť namatódy a larvy , ktoré ich môžu poškodiť až tak, že korene odumrú alebo zostanú trvalo deformované. Na druhú stranu vtáci, ktorí svoje rastlinné koristi hľadajú z výšky, obľubujú najmä ovocné plody a kríky . Prípravky proti škodcom sú takmer každoročnou tradíciou mnohých záhradníkov, ktorí starostlivo dbajú o zdravie svojej budúcej úrody. V našej ponuke nájdete množstvo produktov pre škodcov, či už tých lietajúcich, pod zemou alebo v okolí rastlín.

Prípravky proti burinám

Na boj proti burine máme v ponuke herbicídne prípravky , ktoré dokážu efektívne odstrániť burinu ale aj mach či iné nežiadúce rastliny . V našej ponuke však nájdete viac ako len univerzálne prípravky proti burinám. Špeciálne prípravky sú zamerané najmä na zmiernenie a elimináciu jednoklíčnolistovej či dvojklíčnolistovej buriny, machu, porastov či trávitových burín. Zlikvidovať môžete burinu z trávnikov, obilných polí, záhrad a prakticky kdekoľvek sa objaví.

Prípravky proti hlodavcom

V záhrade to vždy doslova žije. Nech už je to rastlinami pestovanými v pôde alebo malými hlodavcami, ktorí k vám prichádzajú za potravou. Medzi najčastejších hlodavcov, ktorí ničia vašu úrodu sú myši, potkany, krty a zajace.

Myši a potkany sú všežravé hlodavce, ktoré však vyhľadávajú najviac mrkvu, zemiaky, repu, hrach, fazuľu, kukuricu či paradajky. Krty tým, že žijú najmä pod zemou, vyhľadávajú okrem hmyzu a červov najmä zemiaky, cibuľu a všetky druhy koreňovej zeleniny. Zajace majú tendenciu poškodzovať mäkké listy a výhonky rastlín, preto sú najviac zamerané na mladé rastliny, napríklad čerstvo presadené sadenice.

V našej ponuke nájdete rôzne prípravky proti eliminácií hlodavcov , či už v tekutej alebo tuhej forme. Produkty sú špeciálne navrhnuté pre jednotlivé typy hlodavcov. Granulované či tekuté prípravky vám pomôžu s elimináciou nežiadúcich živočíchov vo vašej záhrade efektívne a trvalo.

Ďalšie doplnkové produkty

Pomocné prípravky v našej ponuke poskytujú oporu pri raste zelene, stromov či kríkov a slúžia ako ochranná bariéra pred externými vplyvmi . Vápno na stromy je pre pestovateľov ovocných stromov takmer nutnosťou. Upravuje pH pôdy a substrátov a tým chráni zdravie stromov, kvetov aj budúcich plodov. Okrem toho v našej ponuke nájdete aj produkty na prirodzené pevné zakorenenie stromov či kríkov či rôzne typy zmáčadiel.

Starať sa o svoje rastliny, kvety, stromy či úrodu nad rámec klasickej starostlivosti je vždy benefitom pre vašu zeleň. Dbať na elimináciu škodlivých vonkajších vplyvov je nutné v každom mesiaci vegetácie rastlín. Pevne veríme, že naša ponuka je dostatočne široká na to, aby ste u nás našli všetko, čo hľadáte.

Zoradiť:
Najpredávanejšie
Najlacnejšie
Najdrahšie
Najnovšie
Odporúčané