Postrekovače a vodný program

Popis kategórie

Mať vyriešenú pravidelnú hydratáciu vašich rastlín je tá najlepšia taktika na spokojnú a zdravú zeleň, vrátane ovocných stromov, krov či rôznych sadeníc. Každému vyhovuje iný typ zavlažovania rastlín, preto máme v ponuke množstvo druhov priamo pre vaše potreby. Nech už máte veľkú záhradu alebo len balkónové sadenice, u nás si isto vyberiete najvhodnejší systém zavlažovania vašich rastlín.

Zavlažovanie rastlín, kvetov, sadeníc, stromov či kríkov

Ručné postrekovače sú najjednoduchším a najbežnejším typom zavlažovacích zariadení. Ideálne sú pre malé záhrady alebo pre cielené zavlažovanie určitých oblastí, ako sú kvetinové či zeleninové záhony. Ich použitie je veľmi jednoduché a flexibilné, čo umožňuje precízne nasmerovanie vody tam, kde je to najviac potrebné. Rovnako dobre sa uplatnia aj pri rosení interiérových kvetov či rastlín, zabezpečujúc im potrebnú vlhkosť.

V ponuke sú ručné postrekovače v rôznych veľkostiach, čo umožňuje ich využitie aj na odľahlých záhradách, kde môže byť prívod vody obmedzený. Menšie modely sú ľahko prenosné a vhodné na rýchle zavlažovanie malých plôch, zatiaľ čo väčšie postrekovače môžu obsiahnuť väčšie plochy bez nutnosti častého dopĺňania vody. Táto všestrannosť robí z ručných postrekovačov vždy potrebný nástroj pre každého záhradkára, profesionála aj začiatočníka.

Rovnako ako jednoducho ovládateľné a dostupné ručné postrekovače, máme v ponuke aj konvy na polievanie, ktoré sú neoceniteľnými pomocníkmi v záhrade, skleníku, na záhonoch či v dome. Konvy na polievanie sú univerzálne nástroje, ktoré umožňujú presné a kontrolované zavlažovanie rastlín. Sú dostupné v rôznych veľkostiach a dizajnoch, čo umožňuje prispôsobiť ich konkrétnym potrebám vašej záhrady alebo domácnosti.

Malé konvičky sú ideálne pre zalievanie izbových rastlín a menších záhradných plôch, kde je dôležitá presnosť a jemné dávkovanie vody. Na druhej strane, veľké konvy sú skvelé pre väčšie záhrady a skleníky, kde je potrebné zavlažovať rozsiahlejšie plochy. V našej ponuke nájdete tiež ružice na veľké konvy, ktoré dokážu efektívne pokryť väčšiu plochu pôdy.

Množstvo záhrad má vodu dostupnú vďaka vodovodnému potrubiu a záhradnej hadici. V našej ponuke nájdete širokú škálu hadíc rôznych dĺžok a priemerov, ako aj spojky pre efektívne pripojenie k vode či rozprašovače na efektívnejšie polievanie záhrady. Vyberte si správnu dĺžku hadice podľa veľkosti vašej záhrady a priemer pre vhodný prietok vody.

K dispozícii máme tiež rýchlospojky, adaptéry, konektory či rozdvojky, ktoré umožňujú nastaviť zavlažovanie podľa potreby. Nezabudnite hadicu skladovať tak, aby nebola na rôznych miestach zalomená. Takéto skladovanie môže zdeformovať prirodzený tvar hadice a zhoršiť prúd vody počas zalievania.

Všestranné nádoby

Pre rastliny je dažďová voda veľmi benefitujúca. Dažďová voda neobsahuje chemikálie, ako je chlór a fluorid, ktoré sú prítomné v upravenej vode z vodovodu. Tieto chemikálie môžu byť škodlivé pre rastliny rôzneho druhu. Dažďová voda je mäkká a má nízky obsah minerálov, ako je vápnik a horčík. Mäkká voda je pre rastliny vhodnejšia a zlepšuje absorpciu živín. Prirodzene má tiež vyšší obsah rozpustného kyslíka, čo veľmi prospieva koreňom rastlín. Dažďová voda má často neutrálne alebo mierne kyslé pH, čo je pre rastliny vhodný typ zavlažovania.

Pokiaľ chcete dažďovú vodu zbierať, môžete si vybrať jeden zo sudov alebo vedier z našej ponuky. Počas lejakov tak zabezpečíte vašim rastlinám zdravú možnosť hydratácie. Tieto nádoby však dokážete využiť všestranne, či už na zber lístia, posekanej trávy, substrátu či množstva iného materiálu. Počas celého roka vám dokážu slúžiť podľa konkrétnych potrieb.

Mať vyriešenú pravidelnú hydratáciu rastlín je tou najlepšou taktikou pre ich zdravý rast a krásu. Ponúkame širokú škálu zavlažovacích systémov, aby sme vyhoveli rôznym potrebám začiatočných aj profesionálnych záhradkárov, či už máte veľkú záhradu alebo balkónové sadenice. U nás si určite vyberiete ten najvhodnejší systém, ktorý zabezpečí vašim rastlinám optimálnu starostlivosť.

Zoradiť:
Najpredávanejšie
Najlacnejšie
Najdrahšie
Najnovšie
Odporúčané