Ostatný záhradný sortiment

Popis kategórie

V kategórií ostatného záhradného sortimentu nájdete od každého niečo. Produkty na každodennú spotrebu ale aj sezónne záležitosti, ktoré sa vám dozaista zídu.

Grilovacie vybavenie

Grilovanie je viac než len spôsob prípravy jedál - je to skutočný zážitok a spoločenská udalosť, ktorá spojuje ľudí a vytvára nezabudnuteľné chvíle plné chutí a vôní. Pre úspešné grilovanie je kľúčové mať správne grilovacie vybavenie, ktoré zahŕňa viac než len samotný gril.

Jedným z najdôležitejších prvkov grilovacieho vybavenia je palivo, ktoré vytvára horúci podklad potrebný na pečenie jedál. Grilovacie uhlie a grilovacie brikety sú populárne voľby. Grilovacie uhlie, vyrobené z drevných materiálov, dodáva charakteristickú arómu a oheň potrebný na grilovanie. Na druhej strane, grilovacie brikety, ktoré sú často vyrobené z uhlia a viazané pomocou zväzkového materiálu, poskytujú dlhodobejšiu a stabilnejšiu tepelnú výdrž.

Pre vytvorenie ohňa je nevyhnutné mať správny podpaľovač. Tekutý podpaľovač je často využívaný pre svoju jednoduchosť a rýchlosť. Stačí ho aplikovať na uhlie alebo brikety a zapáliť, aby vytvoril silný plameň. Na druhej strane, tuhý podpaľovač je vo forme kociek alebo valcov, ktoré sa umiestnia pod uhlie alebo brikety a zapália sa, aby postupne podpaľovali palivo.

Uhladenie záhrady

Uhľadnenie trávnika pomocou plastových okrajov trávnika je jednoduchý a efektívny spôsob, ako vytvoriť definované a esteticky príjemné hranice medzi trávnikom a inými časťami záhrady. Tieto plastové okraje, ktoré sú v našej ponuke k dispozícii v rôznych šírkach a farbách, sa ľahko inštalujú a poskytujú trvácne oddelenie trávnika od záhonov či pôdy na pestovanie.

Jedným z hlavných dôvodov použitia plastových okrajov trávnika je ich schopnosť udržiavať trávnik v dobre definovaných hraniciach. Tieto okraje sa umiestňujú okolo obvodu trávniku a umožňujú jasné oddelenie medzi trávou a inými povrchmi, ako sú chodníky, kvetinové záhony alebo terasy. To pomáha zabezpečiť, že trávnik zostáva vymedzený a udržiavaný.

Okrem estetického vzhľadu poskytujú plastové okraje trávnika aj praktické výhody. Pomáhajú zabraňovať rozširovaniu trávniku do okolitých oblastí, čo môže byť užitočné najmä v prípade, že máte trávnik v blízkosti kvetinových záhonov alebo iných ozdobných častí záhrady. Taktiež zabraňujú infiltračným problémom, ktoré by mohli vzniknúť, ak by tráva prenikla do chodníkov alebo terás.

Inštalácia plastových okrajov trávnika je pomerne jednoduchá a nevyžaduje špeciálne nástroje alebo znalosti. Okraje sa jednoducho zakopú do pôdy pozdĺž hranice trávnika a zafixujú sa pomocou kolíkov alebo klinov. Po inštalácii poskytujú stabilnú a trvanlivú bariéru, ktorá odoláva tlaku od trávy a umožňuje ľahký prístup pre údržbu trávnika.

Výber správnych plastových okrajov trávnika závisí od vašich osobných preferencií a potrieb záhrady. V našej ponuke sú k dispozícii v rôznych šírkach, farbách a dizajnoch, takže si môžete vybrať také, ktoré najlepšie vyhovujú štýlu a vzhľadu vašej záhrady. Investícia do plastových okrajov trávnika môže viesť k dlhodobému zlepšeniu vzhľadu a údržby vášho trávnika, a to s minimálnym úsilím.

Starostlivosť o exteriér počas zimných mesiacov

Posypová soľ je jedným z najbežnejších prostriedkov používaných na odstránenie snehu a ľadu z chodníkov, ciest a iných povrchov počas zimných období. Táto soľ je zmesou chloridov, najčastejšie chloridu sodného (kuchynská soľ) a chloridu vápenatého. Ide o účinný a lacný spôsob, ako zabezpečiť bezpečnosť na chodníkoch a cestách v okolí vášho domu počas zimy.

Jedným z hlavných dôvodov použitia posypovej soli je jej schopnosť rozpúšťať sneh a ľad. Keď sa aplikuje na povrchy pokryté snehom alebo ľadom, soľ reaguje s vodou a vytvára soľný roztok, ktorý znižuje teplotu roztápania snehu a ľadu. Tento proces umožňuje ľahké odstránenie snehu a ľadu z povrchu a zabraňuje tvorbe ďalšieho ľadu.

Okrem rozpúšťania snehu a ľadu má posypová soľ aj preventívne účinky. Keď sa aplikuje predtým, než sa objaví sneh alebo ľad, môže zabrániť ich tvorbe a usadeniu sa na povrchu. Tenko krok môže zlepšiť bezpečnosť na cestách a chodníkoch a minimalizovať riziko úrazov spojených so šmykom.

Neváhajte a vyberte si z našej ponuky ostatného záhradného sortimentu, ktorý je síce sezónny, no o to viac nutnejší v daných obdobiach počas roka.

Zoradiť:
Najpredávanejšie
Najlacnejšie
Najdrahšie
Najnovšie
Odporúčané