Krmivá pre zvieratá. krmítka

Popis kategórie

Pre voľne žijúce zvieratá, ktoré hľadajú potravu všade, kam prídu ale aj pre vašich domácich miláčikov, máme v ponuke množstvo krmív, ktoré splnia vaše očakávania. Kvalitné krmivo je základom zdravého zvieraťa, preto je jeho výber o to podstatnejší. Prezrite si našu ponuku a vyberte zvieratám krmivo, ktoré si zamilujú.

Všetko pre voľne žijúce vtáky

Krmivá pre voľne žijúce vtáky a krmítka hrajú dôležitú úlohu v podpore biodiverzity a ochrane vtáčej fauny. Kvalitné krmivo môže poskytnúť potrebné živiny a energiu pre vtáky, najmä v období, keď sú prírodné zdroje potravy obmedzené, ako je to v zime alebo počas migrácie. V záhradách môžeme často stretnúť množstvo druhov vtákov, ktoré vyhľadávajú krmivá a krmítka.

Medzi najčastejšie vtáky, ktoré môžeme pozorovať v našich záhradách, patria vrabce, sýkorky, lastovičky, červienky, kukučky či hrdličky. Každý druh má svoje osobité preferencie pri výbere potravy a obľúbené druhy semien. Napríklad vrabce a čížiky sú známe tým, že obľubujú slnečnicové a konopné semená, zatiaľ čo sýkorky preferujú slnečnicové a makové semená.

Vtáky môžu byť aktívne počas celého roka, ale ich počet a druhy sa môžu meniť v závislosti od ročného obdobia a dostupnosti potravy. Ochladením prilákajú vtáky do krmítok najmä výživné tukové guľôčky, orechy, slnečnicové semená a ďalšie krmivo plné organických zložiek. Počas leta je potrebné zabezpečiť vtákom dostatočný prístup k vode, najmä pre mláďatá, a ponúknuť im čerstvé ovocie, hmyz a semená rôznych druhov rastlín. Krmítka a krmivá pre vtáky sú veľmi dôležitou súčasťou záhradného prostredia. Nielenže odpútate ich pozornosť od vašej úrody, máte pred vlastnými očami aj objekt na pozorovanie počas pekných slnečných dní.

Krmivo pre domácich miláčikov

Pre psa je dôležité, aby jeho strava obsahovala správne množstvo bielkovín, tukov, sacharidov, vlákniny, vitamínov a minerálov. Bielkoviny sú kľúčové pre svalovú hmotu, imunitný systém a celkovú vitalitu psa. Tuky poskytujú energiu a esenciálne mastné kyseliny, ktoré sú dôležité pre zdravie kože a srsť, ako aj pre správnu funkciu orgánov. Sacharidy sú ďalším zdrojom energie a mali by pochádzať z kvalitných zŕn a zeleniny. Vláknina je dôležitá pre správne trávenie a zdravie čriev. Vitamíny a minerály sú nevyhnutné pre celkové zdravie, imunitný systém a rast psa. Vyberte vášmu domácemu miláčikovi vhodné krmivo, pre šteniatko či psa seniora.

Mačky sú mäsožravce a ich strava by mala byť bohatá na bielkoviny, predovšetkým z mäsa alebo rýb. Okrem bielkovín potrebujú mačky aj správne množstvo tukov, ktoré sú zdrojom energie a esenciálnych mastných kyselín, dôležitých pre zdravie kože a srsť, ako aj pre správnu funkciu orgánov. Taurín je pre mačky esenciálna aminokyselina nevyhnutná pre zdravie srdca a očí. Vláknina pomáha s trávením a zdravím čriev.

Podobne ako u psov, aj pre mačky sú dôležité vitamíny a minerály, ktoré prispievajú k ich celkovému zdraviu, imunitnému systému a rastu. Taktiež, aj mačkám sa podáva odlišné krmivo podľa ich veku. V našej ponuke krmív pre domácich miláčikov istotne nájdete to, potrebujú.

Krmivá pre hospodárske zvieratá

Krmivá pre hospodárske zvieratá musia zohľadňovať ich individuálne výživové potreby a špecifické požiadavky na rast, produkciu a zdravie. Pre dobytok, ovce, kozy a ďalšie hospodárske zvieratá je dôležité zabezpečiť dostatočné množstvo bielkovín, sacharidov, tukov, vlákniny, vitamínov a minerálov v ich strave. Bielkoviny sú nevyhnutné pre správny rast a obnovu tkanív, ako aj pre produkciu mlieka a mäsa. Sacharidy sú zdrojom energie pre aktívne zvieratá a slúžia aj ako zásobáreň energie. Tuky poskytujú koncentrovanú energiu a esenciálne mastné kyseliny, ktoré sú dôležité pre zdravie kože a srsť, ako aj pre hormonálnu rovnováhu a správnu funkciu orgánov.

Vláknina je dôležitá pre správne trávenie a zdravie čriev u hospodárskych zvierat. Vitamíny a minerály sú zas nevyhnutné pre celkové zdravie, imunitný systém a rast zvierat. Pri výrobe krmív pre hospodárske zvieratá sa často zohľadňuje ich vek, plemeno, fáza rastu alebo produkcie a aktuálny zdravotný stav. Kvalitné krmivá z našej ponuky pomôžu zabezpečiť optimálnu kondíciu a výkon vašich hospodárskych zvierat, čo má priamy vplyv na produkciu mlieka, mäsa, vlny alebo iných poľnohospodárskych produktov.

Zoradiť:
Najpredávanejšie
Najlacnejšie
Najdrahšie
Najnovšie
Odporúčané