Hnojivá

Popis kategórie

Správne hnojivo je kľúčom k zdravej a bohatej úrode, krásnym kvetom a zeleným trávnikom. Naša ponuka zahŕňa hnojivá pre všetky typy rastlín, od univerzálnych hnojív po špecializované produkty pre dreviny, zeleninu, ovocie a okrasné rastliny.

Hnojivo slúži na poskytovanie živín zeleni, ktoré sú nevyhnutné pre ich rast, vývoj a celkové zdravie. Hnojivá obsahujú tri základné makroživiny: dusík (N), fosfor (P) a draslík (K), známe aj ako NPK. Dusík podporuje rast listov a zelenej hmoty. Je primárnym zdrojom fotosyntézy, pretože je súčasťou chlorofylu. Fosfor podporuje tvorbu koreňového systému, kvitnutie a vývoj plodov. Draslík zas zlepšuje celkovú odolnosť zelene voči chorobám či škodcom. Podporuje správne fungovanie enzymatických procesov a syntézu proteínov.

Okrem týchto hlavných živín hnojivá môžu obsahovať aj sekundárne živiny, ako je vápnik (Ca), horčík (Mg) a síra (S), ako aj mikroživiny, ktoré sú potrebné v menších množstvách, nepríklad železo (Fe), mangán (Mn), zinok (Zn), meď (Cu), molybdén (Mo) a bór (B).

Sú tu aj hnojivá organického pôvodu ktoré obsahujú maštaľný, konský alebo ovčí hnoj. Obľúbené je aj guáno alebo slepačince. Hnojivá sa delia na tekuté a tuhé kde tekuté treba zvyčajne zriediť vodou a aplikovať v zálievke. Nájdete u nás hobby ale aj profesionálne hnojivá značky Yara.

Univerzálne hnojivá sú ideálne pre širokú škálu rastlín a pestovateľských podmienok. Tieto hnojivá obsahujú vyvážený pomer živín, ktoré podporujú zdravý rast a vývoj rastlín. Sú vhodné pre použitie v záhrade, na balkóne či v interiéri, a to pre zeleninu, kvety, trávniky i okrasné rastliny. Univerzálne hnojivá z našej ponuky sú jednoducho použiteľné a poskytujú všetko, čo rastliny potrebujú pre svoj optimálny rast.

Hnojivá na dreviny majú špeciálne zloženie pre hnojenie stromov a kríkov. Tieto hnojivá obsahujú vyššie koncentrácie dôležitých živín, ako sú dusík, fosfor a draslík, ktoré podporujú silný rast koreňov, zdravé listy a bohaté kvitnutie. Sú vhodné pre ovocné stromy, okrasné dreviny a kríky, zabezpečujúc im všetko potrebné pre dlhodobý a zdravý rast.

Hnojivá na okrasné rastliny sú vhodné pre kvitnúce aj okrasné rastliny. Tieto hnojivá podporujú bohaté kvitnutie, sýte farby lupeňov kvetov aj listov a zdravý rast rastlín. Sú vhodné pre použitie v záhrade, na balkóne aj v interiéri. Ponúkame hnojivá pre rôzne druhy okrasných rastlín, vrátane ruží, tulipánov, orchideí a mnohých ďalších.

Vzhľadom na rôzne špecifiká kvetov, napríklad pri porovnaní ružíorchideí, je potrebné vyberať hnojivo špeciálne určené pre danú rastlinu. Pre náročnejšie kvety či izbové rastliny preto univerzálne hnojivo nestačí a dokonca im môže viac uškodiť ako pomôcť.

Hnojivá na zeleninu sú špecifické v tom, že neexistuje jeden univerzálny produkt na všetky druhy zeleniny. Každá odroda alebo typ zeleniny má iný postup rastu. Cibuľová zelenina nemá kvety, zatiaľ čo paprika kvety má. Práve preto je potrebné použiť samostatné hnojivo na rôzne druhy zeleniny. Rozdiel je samozrejme v množstvách makroživín v hnojivách. Koreňová zelenina by mala byť hnojená hnojivom s vyšším obsahom fosforu pre podporu rastu koreňa, zatiaľ čo uhorky potrebujú pre svoj zdravý rast viac dusíku.

Hnojivá na ovocie majú rovnaký charakter ako tie na zeleninu. Taktiež je potrebné hnojiť špeciálnymi hnojivami určenými pre jednotlivé druhy ovocia. Hnojivá na ovocie máme dostupné ako pre ovocné rastliny, tak aj stromy. Obsahujú vyvážený pomer makro a mikroživín, ktoré sú dôležité pre optimálny vývoj plodov. Naše hnojivá sú vhodné pre rôzne druhy ovocia, vrátane jahôd, malín, čučoriedok, jabloní a viniča. Pomôžu vám dosiahnuť najlepšiu možnú úrodu a zdravé ovocné rastliny. Viac sa tejto téme venujeme aj v článku Hnojenie ovocných drevín pred výsadbou.

Pre krásny a hustý trávnik potrebujete spraviť viac, ako len zasiať semená trávy. Ponúkame hnojivá na trávniky, ktoré podporujú zdravý rast trávy, zlepšujú jej hustotu a farbu a pomáhajú odolávať chorobám a burinám. Naše hnojivá sú vhodné pre všetky typy trávnikov, či už ide o okrasné trávniky, športové plochy alebo detské ihriská. S našimi produktami dosiahnete trávnik, ktorý bude nielen krásny, ale aj odolný a ľahko udržiavateľný.

Lesk na listy je tajomstvom pre zdravo vyzerajúce izbové rastliny. Lesk na listy odstraňuje prach a nečistoty z povrchu listov, zvyšuje ich schopnosť fotosyntézy a dodáva im zdravý, lesklý vzhľad. Je ideálny pre okrasné rastliny v interiéri, ktoré potrebujú extra starostlivosť a pozornosť.

Stimulátory podporujú rýchlejší rast a lepší vývin rastlín. Obsahujú biologicky aktívne látky, ktoré zlepšujú absorpciu živín, podporujú tvorbu koreňov a zvyšujú odolnosť rastlín voči stresu a chorobám. Sú vhodné pre všetky druhy rastlín, vrátane zeleniny, ovocia, okrasných rastlín a trávnikov.


Zoradiť:
Najpredávanejšie
Najlacnejšie
Najdrahšie
Najnovšie
Odporúčané